Falke HT

Baymak Falke HT-BT Hata Kodları

Falke HT model kombiler hermetik olup, Falke BT model kombiler bacalı kombilerdir. Falke HT-BT model kombilerde arızalar kod ile gösterilmez. Arıza ledleri yanıp söner ve oluşan problemler bu şekilde anlaşılır.

 1. 30 Ledi Yanıp Sönmekte ise Gaz blokaj sorunu demektir.
 • Çözüm Yani cihazın ateşleme yapmadığını doğal olarak da çalışmadığını ifade eder. Falke 30 led arızası çözümü için  linki tıklayabilirsiniz.
 1. 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise Emniyet termostatı devrede demektir.
 • Çözüm Bu durumda aşırı ısı emniyet termostatı devreye girer. Yani cihazı maksimum sıcaklığa karşı koruma altına alır. Maksimum sıcaklık sorunlarında cihaz uzun süre susuz çalışmış ve bu sebeple kuru yanma meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden öncelikle su basıncı kontrol edilmeli, basınç düşük ise cihaza mutlaka su basılmalıdır. Arıza durumu düzelmez ise reset atılmalıdır. Kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olunmalıdır. En azından 3 kalorifer vanası mutlaka kullanılmalıdır. Tüm bu kontroller sonrasında sonuç değişmiyorsa; sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pislik tutucu kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, kart, sensör gibi parçalarda sorun olabilir ya da üç yollu vana arızalı olup konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve çözüm için bu konuda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 50 Ledi Yanıp Sönmekte ise Atık gaz sisteminde problem var demektir.
 • Çözüm Bu sorunun sebepleri kullandığınız Falke kombi çeşidine bağlı değişmektedir. Falke BT model kombiler bacalı, Falke HT model kombiler hermetiktir. Falke 50 led arızası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.

 

 1. 60 Ledi Yanıp Sönmekte ise Tesisat su basıncı yetersiz demektir.
 • Çözüm Yani bu demektir ki Falke BT ya da Falke HT model kombide su az. Su az olduğu için cihaz susuz çalışmamak adına uyarı veriyor. Falke HT/BT model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirip bar 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. İşlem sonrasında sorun mutlaka çözümlenecektir. Sonuç değişmezse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor ya da işlemi yapamadınız bu durumda Baymak Servisi’nden yardım ve destekler alabilirsiniz.
 1. 70 Ledi Yanıp Sönmekte ise Sıcak su sensöründe arıza var demektir.
 • Çözüm Bu led yanıp söndüğünde sıcak su sorunu yaşarsınız. Kullanım suyu ntc si olarak da adlandırılan parçada sorun olabilir. Ya da sensör kabloları kopmuş, kısa devre yapmış olabilir. Sorunu yerinde görmek ve müdahale etmek gerekir. Bu nedenle de tavsiyemiz mutlaka uzman yardımı almanızdır.
 1. 80 Ledi Yanıp Sönmekte ise Kalorifer sensöründe arıza var demektir.
 • Çözüm Kalorifer sıcaklığını ölçmekte olan kalorifer ntc sinde sorun olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu gibi durumlarda sorunun tek sebebi sensör de değildir aslında. Sensör kablolarında oluşan problemler nedeni ile de sorun yaşanabilir. Bu durumda uzman yardımı almak şarttır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

DİP NOTLAR

 • Ledler sadece yanıyor ise Bu sorun olduğu anlamına gelmez. Hangi lede kadar yanıyor ise cihazdaki suyun sıcaklık derecesini belirtir. Mesela 30,40 ve 50 ledi yanıyor ise cihazdaki suyu sıcaklığı 50° civarıdır. Bu durumda servis desteği almanıza gerek yoktur.
 • 70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise  Cihazda kireçlenme baş gösteriyordur. Bu durumda cihazın bakım zamanı gelmiş demektir. Cihazınıza bakım yaptırmak üzere uzman desteği almalısınız. Falke HT-BT model kombiniz devreye alındı ve kısa bir süre sonra bu sorun yaşanıyor ise bu durumda; tesisat hava yapmış olabilir, tesisattaki pislikten dolayı sistemde tıkanma olabilir ya da kesit daralması olabilir. Bu durumda uzman bir tesisatçıdan ya da tesisatı döşemiş olan ekiplerden yardım alınmalıdır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

WhatsApp'ten Ulaşın!