Falke HC/ BC

Baymak Falke HC/BC Hata Kodları

Falke HC model kombiler hermetik kombi olup, Falke BC model kombiler bacalı kombilerdir.

 

 1. E01 Arızası Nedir? Brülörde alev yok.
 1. E02 Arızası Nedir? Emniyet termostat sensörü sorunudur.
 • Çözüm Limit termostatta arıza olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Sorun çözümlenmiyorsa mutlaka servisi arayarak yardım talebinizi belirtmelisiniz.
 1. E03 Arızası Nedir? Baca termostat problemidir.
 • Çözüm Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi de önemlidir. Falke kombi E03 hatasının çözümü için veya yapılması gerekenleri uygulamak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Nedir? Merkezi ısıtma devresi sensör sorunudur.
 • Çözüm Arıza tek bir sebebe bağlı olmayabilir. Falke E05 arıza kodu çözümü için veya arıza hakkındaki tüm detayları öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Genelde sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarında bir problem olduğunda karşımıza çıkar. Sorunun sensörden mi yoksa kablodan mı kaynaklı olduğunu ancak uzman bir servis ekibi bilebilir. Bu nedenle de Baymak Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.
 1. E10 Arızası Nedir? Su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.
 • Çözüm Tesisat suyunun azalıp sıfır değerine yakın olduğunu belirtir. Bu durumda teknik açıdan yapılması gereken işlem cihaza su basmaktır. Falke HC/BC model kombinin sağ altında bulunan bar göstergesinin arka tarafına doğru baktığınızda mavi musluk göreceksiniz. Bu parçayla işlem yapmanız gerekir. Detaylar için Falke HC/BC kombiye su basma linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E25 Arızası Nedir? Maksimum ısı sorunudur.
 • Çözüm Cihazdaki suyun olması gerekenin üstüne çıktığını ve bu sebeple limit termostatın açıldığını cihazı bloke ettiğini belirten bir arıza kodudur. Falke HC/BC E25 arızası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arızası Nedir? Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Kombide alev hissedilmediğinde bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz grubu veya elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

WhatsApp'ten Ulaşın!